Demokrat Parti
False
» Genel İdare Kurulu / Arslan Salman

Arslan Salman


Meslek Genel Sekreter

Eğitim Durumu

E-Posta

Görevi GİK Üyesi

Kategorileri Başkanlık Divanı , Genel İdare Kurulu ,1958 Kırşehir doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksel Okulu Kamu Sevk ve İdare bölümü mezunu.
 
Memuriyete 1977 yılında Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü’nde başladı, 1980 – 83 yıllarında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde vazife yaptı. 

1985 yılında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı Mali İşler Müdürlüğü’ne atandı. İdari ve Mali İşler Dairesi Başkan Vekilliği, Personel kayıtları ve Bilgi işlem Dairesi Başkanlığı ve Teşkilat ve Yönetimi Geliştirme Dairesi başkanlığı görevlerinde bulundu. 

1994 yılında Başbakanlık Merkez Teşkilatı Güvenlik İşleri Başkanlığı ve Başbakanlık Müsteşarlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak çalıştı.

1997 yılında Radyo Televizyon Üst Kurul danışmanlığına atandı ve 2001 yılında emekliye ayrıldı.

Memuriyeti sırasında yurtiçinde ve yurtdışında vazifeler üstlendi.Petlas Lastik Fabrikası A.Ş.’nde yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Amasya Şeker Fabrikası Genel Müdür Müşaviri olarak Türk şeker sektörüne hizmet etti.

Yeni Çeltek Maden ve Kömür İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Demokrat Parti Ankara İl İdare Kurulu Üyeliği, Ankara il Başkanlığı, Genel Merkez Genel Sekreter Yardımcılığı, Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

26 Şubat 2017 tarihinde yapılan Büyük Kongrede Demokrat Parti Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi.

Parti içi Eğitim Çevre ve Sağlıktan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na atandı. Halen Demokrat Parti Genel Sekreterliği görevini ifa etmektedir.