Türk Yıldızları Başkan Saatcı’yı ziyaret etti.
False
Türk Yıldızları Başkan Saatcı’yı ziyaret etti.
28 Ekim 2014 Salı

 

(DP Basın Merkezi – 28 Ekim 2014) Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ziyarette bulundu. Türk Yıldızları Filo Komutanı Zeki Koltukoğlu ve beraberindeki heyet Başkan Saatcı’ya Türk Yıldızları’nın gösteri sırasındaki çekilmiş özel bir fotoğrafı hediye etti.

 

Fethiye'de bu yıl 15. si düzenlenen Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları kapsamında Ölüdeniz’de gösteri uçuşu yapan ve Cumartesi günü Çalış Plajı’nda yine gösteri uçuşu yapacak olan Türk Yıldızları’nın Filo Komutanı Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti.

 

Türk Yıldızları ekibinin kendisine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Saatcı, “Zeki komutanım tüm Türk Yıldızları ekibi adına bizi ziyaret ediyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Adını bir hava şehidinden alan ilçenin, Türk Hava Kuvvetlerinin gözbebeği olan komutanlarımız tarafından ziyaret edilmesi bizim için büyük bir onur. Ben Şehit Fethi Bey Parkı’nın açılışını hiç unutmam. 2004 yılında İbrahim Fırtına paşamız (Eski Hava Kuvvetleri Komutanı) başta olmak üzere tüm heyet bizi ziyarete gelmişti. Türk yıldızları Fethiye’ye birkaç kez daha gelmişti. İnşallah duamız yarın saat 15:45 de hava açık olur. Bu vesileyle ben hem kardeşlerimin saçlarının teline zarar gelmemesini, onların sayesinde bu ülkede güvende olduğumuzu yineliyorum. Tüm Fethiyelileri de gerçekleşecek olan gösteri için yarın Çalış’a davet ediyorum” dedi.

 

Türk Yıldızları Filo Komutanı Zeki Koltukoğlu ise, “Öncelikle sıcak karşılama için teşekkür ediyoruz. Fethiye’de uçmak bizim için onur verici. İlk hava şehidimizin adını aldığı yer burası. Gerçekten müstesna bir ilçemiz. Bizim için burada uçmak gerçekten tüyler ürpertici. İnşallah havada güzel olur. Hava oyunları için çalışan herkese teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bu Türkiye’de çok yapılmıyor. Bunun desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Herkesi yarın saat: 15.45 de Çalış Plajına bekliyoruz” dedi. 


Kaynak ( DP )