Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Denizli’de düzenlenen basın toplantısında konuştu
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Denizli’de düzenlenen basın toplantısında konuştu
22 Ekim 2015 Perşembe

“Meclis’te temsil edilecek 5.parti Demokrat Parti’dir”

“Bizim iddiamız, anaların tabutlara, mezar taşlarına değil, evlatlarına sarılabildiği bir Türkiye'dir”

(DP Basın Merkezi – 21 Ekim 2015) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Denizli’de düzenlenen basın toplantısında TBMM'de temsil edilecek beşinci partinin Demokrat Parti olduğunu söyledi.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları için gittiği Denizli’de İl Başkanı Aykut Yıldırım, Genel İdare Kurulu Üyesi Aşkın Çelik, milletvekili adaylarımız ve partililer tarafından karşılanarak Denizli İl Başkanlığı’na geçti.

 

Uysal, İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, "Yeni Nesil Türkiye Programı" başlıklı seçim beyannamesini ve Denizli’deki milletvekili adaylarımızı kamuoyuna tanıttı.

 

Meclisteki siyasi partilerin "kayıkçı kavgası" içerisinde olduğunu ifade eden Uysal, düzenlenen basın toplantısında şunları kaydetti:

 

“Bizim iddiamız, anaların tabutlara, mezar taşlarına değil,

evlatlarına sarılabildiği bir Türkiye'dir”

 

“AKP'si, CHP'si, MHP'si ile bugün Türkiye'ye çözümsüzlüğü dayatanlara milletimiz cevabını vermelidir. Bugün çözümsüzlüğü derinleştiren muhalefet anlayışına karşı iddiamız şudur; Türkiye'yi kaosa sürükleyemezsiniz. Türkiye'de bölünmüşlüğü, kutuplaşmışlığı derinleştirerek yarınlara taşıyamazsınız. Bizim iddiamız, anaların tabutlara, mezar taşlarına değil, evlatlarına sarılabildiği bir Türkiye'dir. Bunu da inşa etme zamanıdır. Açık yüreklilikle ifade ediyorum, Meclis’te temsil edilecek beşinci parti Demokrat Parti'dir.

 

 

Türkiye'nin bırakın 5'inci partisi olmayı, aslında 4'üncü partisi Demokrat Parti olmalıydı. Merkez sağın olmadığı bir Meclis tablosu içinde, 7 Haziran sonrası yaşananlar ispat etmiştir ki; Türkiye'de koalisyonlar bile biz olmadan kurulamaz. Bugün kutuplaşan, bölünen Türkiye'yi yeniden milli ve dini değerlerimizi merkeze alan, Cumhuriyet'in ve demokrasimizin değerlerini merkeze alan bir şekilde bir ortak paydada buluşturacak tek irade Demokrat Parti'dir.”

 

“Cumhurbaşkanı’nın, genel başkanlığını yaptığı AK Parti'nin Cumhurbaşkanı

olmayı tercih ettiğini görüyoruz”

 

 

Ankara'da yaşanan bombalı terör saldırısıyla ilgili de değerlendirme yapan Uysal, “Parlamenter demokrasimiz maalesef bugün işleyemez haldedir. Parlamenter demokrasinin çivisi olan bağımsız ve tarafsız Cumhurbaşkanının bugün tüm Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olması gerekirken, sadece kendisine oy verenlerin, daha özelde de genel başkanlığını yaptığı AK Parti'nin Cumhurbaşkanı olmayı tercih ettiğini görüyoruz. Ülkemizin başkentinde bombalar patlamış, Avrupa başkenti olacağını iddia ettiğimiz başşehrimizin, neredeyse bir Orta Doğu'nun başkenti haline geldiği bir zeminde maalesef Türkiye'nin toplum kesimlerinin, siyasi partilerin bir araya gelmekte zorlandığı bir dönemi yaşıyoruz. Bu tabloyu Türkiye hak etmiyor.

 

 

Herkese eşit mesafede olması gereken Cumhurbaşkanı, Türkiye'ye erken seçim dayatmıştır. Dayatma bir erken seçimle karşı karşıyayız” dedi.

 

"Büyüme hedeflerini değiştirip revize ettiler"

 

Ekonominin uzun dönemli durağanlık dönemine girdiğini söyleyen Uysal, "Orta vadeli planı açıklamaya başladıkları günden bugüne bu iktidar her geçen yıl ortaya koydukları hedefleri değiştirmek, revize etmek mecburiyetinde kalmıştır.

 

 

2015 yılıyla ilgili yüzde 4 düzeyinde büyüyeceğimizi ifade edenler, yılın ortasında yüzde 3'ler düzeyine indirdiklerini tekrar beyan etmişlerdir. Bu zamana kadar 'PKK kandırdı' diyerek, 'cemaat kandırdı' diyerek şark kurnazlığı içinde patlayan bombaların hesabını vermekten, yapılan yolsuzlukların, hukuksuzlukların hesabını vermekten kaçmışlardır. Yargıyı iktidara bağımlı bir şube haline getirdiler" diye konuştu.

 

"Kendilerini kurtarmak için milleti tehdit ediyorlar"

 

Konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Van'daki mitinginde yaptığı 'Beyaz Toroslar' konuşmasına da değinen Uysal, “Bugün reklam yaparak 'başka Türkiye yok' diyenlerin karşısında başka Türkiye'nin var olduğunu buradan ifade ediyoruz. Şimdi de yeniden şuursuzluk içinde ' AK Parti olmazsa beyaz Torosları yeniden görürsünüz' diyerek bir Başbakan'a yakışmayacak şekilde Türkiye'deki bir takım istisnai yanlışların top yekun milleti, devleti zan altında bırakarak kendilerini kurtarmak için milleti tehdit ediyorlar. Ya AK Parti diyorlar ya da PKK diyorlar.

 

 

Evet, bugün Doğu ve Güney Doğu'da seçim güvenliğinin tehdit edildiğini, o bölgede devlet egemenliğinin sınırlandığını, ilçe seçim kurulları aldıkları kararlarla itiraf eder hale gelmişlerdir. Muhalefeti, Ankara ve Sivas'ın ötesine geçemeyenler bilmelidir ki; Ankara ve Sivas'ın ötesine geçemeyen devletin idaresidir. Büyükşehir yasasını değiştirdiniz. Van, Diyarbakır, Mardin başta olmak üzere devletin, kamunun kaynaklarının PKK'nın hizmetine sundunuz” dedi.

 

Uysal, parti binasındaki basın toplantısının ardından Çal, Bekilli ve Baklan ilçelerine gitti ve vatandaşlarla buluştu. 

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Denizli programı sırasında Akishaber’i de ziyaret etti. Genel İdare Kurulu Üyesi Aşkın Çelik, İl Başkanı Aykut Yıldırım ve parti teşkilatı üyelerinin de eşlik ettiği Uysal’ı Akishaber İmtiyaz Sahibi Ahmet Serhat Özcan ağırladı.

 

Ziyarette, gündeme dair konular ve seçim atmosferine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Özcan, ziyaretin anısına Genel Başkanımız Uysal’a Denizli Horozu biblosu hediye etti.


Kaynak ( DP )