Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmalarını Çanakkale’de sürdürdü
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmalarını Çanakkale’de sürdürdü
22 Ekim 2015 Perşembe

“PKK ağzıyla konuşan bir Başbakan gördük”

“TBMM Başkanı’nı seçemeyenler, koalisyon kuramayanlar, Meclis’te çoğunluğu olmasına rağmen bir irade ortaya çıkaramayanlara milletimiz gerekli cevabı verecektir”

(DP Basın Merkezi – 22 Ekim 2015) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmalarını Çanakkale’de sürdürdü.

 

Çanakkale İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Uysal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Beyaz Toroslar' sözünü eleştirerek “PKK ağzıyla konuşan bir Başbakan gördük” dedi.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 1 Kasım milletvekili seçim çalışmaları kapsamında gittiği Çanakkale'de İl Başkanı Ahmet Öztürk, Çanakkale Milletvekili adaylarımız ve partililer tarafından karşılandı. Parti binasında ülke gündemini değerlendiren Uysal, Türkiye'nin bir kişinin ihtirasları nedeniyle 1 Kasım seçimlerine hazırlandığını ifade etti.

 

 

Uysal, iktidar ve muhalefetteki siyasi aktörlerin bir kayıkçı kavgası içinde olduklarını söyleyerek şöyle konuştu:

 

“Ne yazık ki parlamenter demokrasinin, topyekûn devletin esir alındığı, rehin alındığı bir düzlemde bir seçime muhatabız. Bu kutuplaşma iklimi devam etsin, onlar kendi pozisyonlarını daha da kuvvetlendirsin, varlıklarını, temsiliyetlerini daha da arttırsın ama burada milletin meselelerini bir tarafta AKP eliyle, doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan eliyle kaosu dayatanlara, çözümsüzlüğü dayatanlara ya da onların işlerini kolaylaştıracak bir şekilde başta TBMM Başkanlığı olmak üzere seçemeyenler, koalisyon kuramayanlar, Meclis’te çoğunluğu olmasına rağmen bir irade ortaya çıkaramayanlar için bu süreçte milletimiz gerekli değerlendirmeleri yapacaktır.

 

"Davutoğlu'na Beyaz Toros Eleştirisi"

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Van'da 'Beyaz Toroslar'dan söz ettiğini kaydeden Genel Başkanımız Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Milletimiz bir eşiği daha geçti. Görevini unutarak bir şuursuzluk içerisinde beyaz toros olarak ifade edilen PKK ağzıyla konuşan bir Başbakan gördük. PKK'nın iddialarını ve argümanlarını meşrulaştıracak bir argümantasyonla beraber bugün milletin önüne çıktılar.

 

“Ana muhalefet partisi olarak, iktidar partisinin açıklamasını beklemektense

kendisinin açıklaması gerekir”

 

Beyanlara, kamuoyuna sızan konuşmalar, Oslo’da yapılan müzakereler, pazarlıklar, bunun neticesinde Yerel Yönetimler Yasası'ndan başlayarak verilen taahhütler, bölgede görev yapan kamu görevlileriyle ilgili beğenmediklerini değiştirmek noktasındaki açık çekleri, bütün bunları biliyoruz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da önemli iddialarını seçim öncesinde paylaşmasını bekliyoruz.

 

Her birimizin öngördüğü durumları, somut bilgileri elinde olanlar hakikati öğrenmek için açıklamalıdır. Türkiye'nin ana muhalefet partisi liderinin beyanlarını her birimiz ciddiye almak mecburiyetindeyiz. Ana muhalefet partisi olarak iktidar partisinin açıklamasını beklemektense kendisinin açıklaması gerekir. Türkiye'nin hakikaten bir numaralı gündem maddesinin terör olduğu bir seçim ikliminde milletimizin gerçekleri görmesi de kendilerine vesile olmalıdır. Bu manada iktidar partisi açıklasın demek meseleyi küçük profilli bir alana sıkıştırmakla alakalıdır.”

 

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, parti binasındaki toplantı ardından Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinde partililer ve vatandaşlara hitap etti. 


Kaynak ( DP )