Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Sakarya’da milletvekili ve seçim beyannamemizin tanıtım toplantısına katıldı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Sakarya’da milletvekili ve seçim beyannamemizin tanıtım toplantısına katıldı
26 Ekim 2015 Pazartesi

“Bugün maalesef Türkiye'de parlamenter rejimin esir alındığını görüyoruz”

 

(DP Basın Merkezi – 24 Ekim 2015) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Sakarya’da milletvekili ve seçim beyannamemizin tanıtım toplantısına katıldı.

 

Sakarya programına kahvaltılı basın toplantısıyla başlayan Uysal, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, burada yaptığı konuşmada “Türkiye'nin can alıcı ve yakıcı pek çok meselesi vardır. Siyasetin görevi ise toplumun önünde bütün bu beklentileri, insanımızın sahip olduğu imkanları ve kapasiteyi azami noktaya çıkartacak iklimi, anayasal çerçeveyi, kanunları ve yönetmelikleriyle beraber ortaya koymasıdır. Ama bugün maalesef Türkiye'de parlamenter rejimin esir alındığını görüyoruz” dedi.

 

 

Türkiye'nin dış politikasında bir inanç siyaseti olarak yürütülen ve neticesinde 'bir cuma namazını Şam'da kılacağız' diyerek yürütülen siyasetin neticesinde Anadolu'nun her köşesinde şehit cenazeleri kıldırır hale getirdiklerini anlatan Uysal, “Bugün insanımızın bu bölgedeki etkinliğini arttırmak müteşebbislerimizin, tüccarlarımızın, ihracatçılarımızın önündeki engelleri kaldırma mesuliyeti duyması gereken hükümetler Suriye sınırına İsrail'in Filistin ile arasına ördüğü gibi beton duvarlar örmek mecburiyetinde kalmıştır. Bu yanlış politikaların neticesi olarak komşu bir takım ülkelerimizin bütün bu orta doğu coğrafyasına etnik ve mezhebi referansla bir takım siyaset, ideoloji ihracı teşebbüslerine uzunca bir süredir girmiş olduklarını hepimiz biliyoruz. İşte bu yanlışa AKP'de düşmüştür. Türkiye'yi bu bölgede kudret kapasitemize uygun bir siyaseti ortaya koymayarak, mal ve hizmet ihracat ettiğimiz bu bölgeye siyaset ihraç etmeye kalktığınızda başka birilerinin de sizin ülkenize terör ihraç etmesine vesile olursunuz. Bugün üzülerek ifade ediyorum. AKP eliyle Türkiye, terör ithal eder hale gelmiştir. Yanlış dış politik tercihleriyle uluslararası güçlerin ortaya koyduğu siyaseti anlamadan, bir asır sonra yeniden bu coğrafyada bir siyasal kadastro geçirircesine düzenlemelerin yapıldığı iklimde Türkiye kendi kudret kapasitesinin üstüne çıkarak amaçlara uygun, araçlara sahip olmadığı noktada deyim yerindeyse bu ülkenin üzerine kurt çekmiştir” diye konuştu.

 

 

Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü ve seçim beyannamesini tanıttı:

 

“Milletin gerçek gündeminin TBMM'de ses bulmadığını biliyoruz. Millet bunca sıkıntıyı yaşarken TBMM'nin uzun zamandır çalışamadığını görüyoruz. Bugün Türkiye'nin yeniden kurumlarının tahrip edildiği, devletin kimyasının bozulduğu iklimde, Demokrat Parti olarak bu problemlerin ışığında Türkiye'ye yeni bir boyut ve derinlik katmak adına 'Yeni Nesil Türkiye Programı' adını verdiğimiz seçim beyannamemizle milletimizin huzurundayız.”

 

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, program sonrasında Demiryolu-İş Sendikası Sakarya Şubesi ve Muhtarlar Derneği’ne de ziyarette bulundu.


Kaynak ( DP )