Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Eskişehir Odunpazarı Meydanı’ndan seslendi
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Eskişehir Odunpazarı Meydanı’ndan seslendi
30 Ekim 2015 Cuma

“Bu maskeli balonun biteceği günler yakın değil mi?”

“İktidar ve muhalefetin gündeminde milletin meseleleri yoktur. Ama bilsinler ki biz her daim milletin hizasında durduk. Dün de öyle olduk, bugün de öyle olacağız”

(DP Basın Merkezi – 29 Ekim 2015) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, "Bu seçimi maalesef Türkiye bir zorlama mantık içerisinde bir kişinin ihtirasları neticesinde kendi gündemini Türkiye'ye dayattığı için yapıyoruz" dedi.

 

Eskişehir Odunpazı Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılan Genel Başkanımız Gültekin Uysal vatandaş ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

 

 

Uysal, seçimlere bir zorlama ile gidildiğini belirterek, "Türkiye kritik bir seçimin son günlerini yaşıyor. Memleketimiz derinden bir nefes almaya ihtiyaç duyduğu, memleketimiz daraldığı, sıkıldığı bir dönemde üstüne bir de genel seçim yapıyoruz. Bu seçimi maalesef Türkiye bir zorlama mantık içerisinde bir kişinin ihtirasları neticesinde kendi gündemini Türkiye'ye dayattığı için yapıyoruz. Öyle değil mi? 400 vekil istedin, bana istediğimi vermediniz ben de sizi seçim manyağı yaparım diyen bir kişinin memleketi rehin alması sonucu gerçekleştiriyoruz" dedi.

 

“Bugün siyasi uzantısı HDP'nin seçim sürecinde siyasete cephane üretir haldesiniz”

 

Uysal, "Bir Cuma günü, cuma namazını Şam'da Emevi Camii'nde kılacağız diyenler Türkiye'nin her köşesine şehit cenazelerinin gelmesine vesile olmuştur. Türkiye'nin her köşesinde onlar cuma namazı kılacağız dedikçe bir şehit cenazesinin namazı kılınmıştır. Çıkmış Van mitinginde diyor ki, 'eğer AKP'yi iktidar yapmazsanız Türkiye'de yeniden beyaz Torosları görürsünüz.' Ben de Eskişehir’imizden, şehitler yatağından, şehitler vermiş bir memleketten sesleniyorum, diyorum ki sayın Başbakan senin vazifen PKK ağzıyla propaganda yapmak değildir. Böyle bir üslubu kullanamazsın. Bugün söylemleriyle beraber PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin seçim sürecinde siyasete cephane üretir haldesiniz" diye konuştu.

 

 

“Bugünlerde 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları olarak bilinen bu yolsuzlukları konuşan var mı?”

 

Türkiye'nin bir iklim değişikliğine ihtiyacı olduğunu söyleyen Genel Başkanımız Gültekin Uysal sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Kayıkçı kavgası veren siyaset, milletimizin gerçek gündemini konuşmamak için bilinçli bir çaba sarf etmektedir. İşte seçim ortamındayız. AKP ile ilgili ana muhalefet partisi CHP'den başlayarak, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları olarak bilinen bu yolsuzlukları konuşan var mı? Öte tarafta Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili Ataşehir'den başlayarak ortalığa saçılmış Ataşehir Belediyesi'nden, yolsuzlukları iktidar AKP kanadında konuşan var mı? Bilesiniz ki bunlar kameraların önünde maskesini takıp, rolünü oynamaktadır. Ama bunlar rollerini oynamaya devam etsinler. Bu maskeli balonun biteceği günler yakın değil mi?"

 

 

Dünden bugüne her daim milletin yanında olacaklarını söyleyen Uysal, “Başta AK Parti, beraberinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çözümsüzlüğü dayattığı noktada, bu çözümsüzlüğü derinleştiren de milletimizin 7 Haziran’da kapısını araladığı ama gereğini yapamayan muhalefettedir.

 

 

İşte bu muhalefetin böyle olduğu Meclis’ten bir neticenin çıkabilme imkanı yoktur. O nedenle biz diyoruz ki, Demokratların olmadığı Meclis’te bundan sonra kolay kolay hükümet kurmanızın imkanı yoktur. Kurduğunuz hükümetlerin bir istikrar içerisinde kendi hayatiyetlerini devam ettirebilme imkanı yoktur.

 

 

Türkiye’nin bir iklim değişikliğine ihtiyacı olduğu noktada, Türkiye’nin bugün seçim gündemi olduğu gibi çok derinden bir sorgulamayı meydanlarda, televizyonlarda, salonlarda ve kürsülerde gerçekleştirmemiz gerekirken, iktidarıyla ve muhalefetiyle yanlışta yarıştıklarına şahit olduk. Çünkü onların gündeminde milletin meseleleri yoktur. Ama bilsinler ki biz her daim milletin hizasında durduk. Dün de öyle olduk, bugün de öyle olacağız” dedi.


Kaynak ( DP )