Genel Başkanımız Gültekin Uysal, İzmir programı çerçevesinde Bucaspor yönetimini ziyaret etti
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, İzmir programı çerçevesinde Bucaspor yönetimini ziyaret etti
26 Şubat 2016 Cuma

“Son dönemlerde futbolda yaşananlar, soruşturmalar hatta operasyonlar tamamen sporun siyasetleştirilmesine yönelik olaylardır”

(DP Basın Merkezi – 25 Şubat 2016) Genel Başkanımız Gültekin Uysal İzmir programı içerisinde zor günler geçiren Bucaspor yönetimini ziyaret etti.

 

İzmir İl Başkanı Tamer Yentür ve İzmir il yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyarette, İzmir'de yaşanan stat problemi ve özellikle son günlerde futbolda yaşanan tartışmalar konuşuldu.

 

Spor siyasetin altından çıkmalı

 

Bucaspor Kulübü Başkanı Çetin Kayışlı, Basın Sözcüsü Sait Demir ve yöneticilerle sohbet eden Gültekin Uysal sporun siyaset tarafından ele geçirildiğini vurguladığı konuşmasında şöyle dedi:

 

“Siyasetin, sporu toplumlara sevdirmek, özendirmek gibi bir görevi vardır. Ancak son zamanlarda açıkça görülüyor ki, spor artık tamamen siyasetin eline geçmiş durumdadır. Bu durum yalnız futbolda değil diğer spor branşlarında da farklı değildir. Toplumun heyecanını ifade ettiği bu alanla böyle şeyler olursa hem sporu sevenleri hem de bu işe emek verenleri üzmüş olursunuz.

 

Örneğin son dönemlerde futbolda yaşananlar, soruşturmalar hatta operasyonlar tamamen sporun siyasetleştirilmesine yönelik olaylardır. Eski Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, sporu böylesine seven bir isim başkanlıktan adeta kaçarcasına uzaklaşmıştır. Başta futbol olmak üzere spor üzerine yapılan siyasi hareketlerden Türk sporunun bir an önce kurtulması lazımdır.”

 

Filler tepişir çimenler ezilir

 

Ziyarette İzmir'de yaşanan stat problemine yönelik soruları da yanıtlayan Genel Başkanımız Gültekin Uysal “Bakın, filler tepişir, çimenler ezilir. İzmir'de ne yazık ki yerel yönetimle, genel yönetimin çatışmasının, siyasi çıkar kavgasına tanık oluyoruz. İzmir'de yaşanan bu ayıp, aynı zamanda komik bir tabloyu ortaya çıkarmıştır. İzmir'in eski ve köklü futbol kulüpleri il dışında maç oynamaya mahkum edilmiştir. Siyasi rantın kavgasının cezasını ne yazık ki İzmirliler çekmektedir” dedi.

 

Yardım alamıyoruz

 

Bucaspor Kulübü Basın Sözcüsü Sait Demir ise yaptığı konuşmada kulübün içinde bulunduğu zor durumu anlattı. Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere kimseden yardım alamadıklarını belirten Demir “Kulübümüz hacizli durumda. Bize verilen sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi. Başka kulüplere yardım eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, bize yardım etmiyor” diyerek sorunlarını dile getirdi.


Kaynak ( DP )