Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Torbalı Ticaret Odası’na bir ziyarette bulundu
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Torbalı Ticaret Odası’na bir ziyarette bulundu
26 Şubat 2016 Cuma

“Üreten bir Türkiye olarak dünyadaki yeri almamız için odalarımızın görevini biliyoruz”

(DP Basın Merkezi – 25 Şubat 2016) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Torbalı Ticaret Odası’na bir ziyarette bulundu. Hem Oda üyeleriyle bir araya gelmek hem de yeni yapılan Oda binasını gezmek için Torbalı’ya gelen Uysal’ı Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun karşıladı.

 

İzmir İl Başkanı Tamer Yentür ve İlçe Başkanı Mahmut Kömürcü ve İlçe Onursal Başkanı Asuman Altınay’ın da yer aldığı ziyarette çok sayıda il yöneticisi, siyasetçi ve oda üyesi yer aldı. Yaklaşık 2 saat süren ziyarette Uysal’a Torbalı’yı ve Torbalı’nın hedeflerini anlatan Olgun, Torbalı’nın sembollerinden biri olan, Metropolis Antik Kenti’nden çıkarılan ikiz kızlar heykelinin maketini takdim etti.

 

Torbalı’nın gelişiminde TTO’nun etkisi çok

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, tüm Torbalı’yı selamlıyorum diyerek başladığı konuşmasında şunları kaydetti:

 

“Bugün burada bulunmaktan dolayı mutluyum. Torbalı; potansiyelinin üstünde büyüyen, beşeri sermayesi, nüfusu, ekonomik ve sosyal hayatı olarak önemli bir konum oldu. Kıt kanaat imkanlarla büyük sıçrama hareketleri yaptı. Bu potansiyel, bir günde olmadı. Bir tarafta tarım bir taraftan da hizmet ve özellikle sanayi bunda etkili oldu. Bunun temsil noktası ise Ticaret Odası oldu.

 

 

Üreten bir Türkiye olarak dünyadaki yeri almamız için odalarımızın görevini biliyoruz. Sahip olduğumuz imkan ve kabiliyeti açığa çıkaracak olan da bu ülkenin siyasetçileri, kanaat önderleridir. Bu bakıma üstlendiğimiz misyonun farkında olmalıyız.”

 

 “Demokrat Parti’nin önemi büyük”

 

Uysal’ı konuk ettikleri için memnun olduklarını ifade eden TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, yeni hizmet binası hakkında Uysal’a bilgi vererek “Hem ilçenin ekonomik yaşantısı yapılmış için bir merkez hem de sosyal faaliyetler için yapılmış bir merkez burası. İzmir ekonomi toplantılarının burada yapılmasını istiyoruz” diye belirtti. İhracatta 63 ili geride bıraktıklarını belirten Olgun, “Biz aynı zamanda büyüklük anlamında da ticaret ve sanayi hacmi olarak en büyük ilçeyiz. Tarımda da yazlık ve kışlık üretim yapan bir bölgeyiz. Kışlık sebze üretiminde Ege Bölgesi’nin yüzde 75’ini karşılayabilen bir ilçeyiz. Hem hizmet sektörü hem de sanayi, üretim gibi sektörlerinin geliştiği bir ilçe. Nüfus yapısı olarak da Türkiye’nin en çok büyüyen ilçelerin başında geliyoruz. 81 ilde vatandaşın kardeşçe yaşadığı bir ilçe. Bu anlamda örnek teşkil eden bir ilçeyiz” dedi.

 

Demokrat Parti’nin kendileri için önemli bir parti olduğunu söyleyen Olgun, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğini kuran sanayi ve ticaret odalarını kuran parti Demokrat Parti’dir. Sanayi ve ticaret anlamında Atatürk’ten sonra ikinci hamleyi gerçekleştiren bir partidir.  Bu anlamda bu geleneği yaşatan size çok teşekkür ediyorum. Geçmiş yıllarda benim de partinin gençlik kollarında görevim oldu, Doğru Yol Partisi döneminde. Gelip odamızı ziyaret etmeniz bizleri sevindirdi.” diye konuştu.


Kaynak ( DP )