Fethiye Belediye Başkanımız Behçet Saatcı, Fethiye İskelesi'nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine sert tepki gösterdi
False
Fethiye Belediye Başkanımız Behçet Saatcı, Fethiye İskelesi'nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine sert tepki gösterdi
3 Kasım 2016 Perşembe

(DP Basın Merkezi – 02 Kasım 2016) Fethiye Belediye Başkanımız Behçet Saatcı, Fethiye İskelesi'nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine sert tepki gösterdi.

 

Saatcı, 1958 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar tarafından Fethiye Belediyesi’ne verilen Fethiye İskelesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından mahkeme kararıyla alınmasına karşı Fethiyelilerden de destek bekliyor.

 

İskelenin işletmesinin büyükşehre devir kararı sonrası  Fethiye Belediyesi, dönemin Cumhurbaşkanı Bayar'ın imzasıyla Belediye'ye verilen tarihi belgeyi afiş haline getirip, iskele girişine, “İşte tapumuz! Bunu da mahkemeye vererek almaya utanmadınız mı? Yazıklar olsun” yazarak astı. İskele önünden geçen vatandaşlar fotoğraf çekip durumu sosyal medyada paylaşarak, Fethiye Belediyesi'ne destek oluyor.

 

 

Başkan Saatcı, yaptığı açıklamada konuya açıklık getirerek, özellikle Fethiye'nin çıkarlarının siyasi rozet uğruna Muğla'ya satıldığını ifade ederek, Fethiye İskelesi'nin ellerinden alınacağıyla ilgili yazının geldiğini ifade etti.

 

Başkan Saatcı, “Tapumuzu astık. Bize ayın üçünde teslim edeceksiniz diye Ulaştırma Bakanlığı'ndan yazı geldi. Biz o gün devir teslim töreninde Saygıdeğer Fethiyelileri yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Bu talep edilmeseydi alınmazdı. Zaten mahkeme kararıyla alındığı için talepte zorlama çok net bir biçimde görüldü. ‘Yasa gereği biz burayı almak zorundayız denilebilir mi?' denilir. Ama yasa gereği olmadığı, mahkeme kararıyla olduğundan bellidir.

 

1958 yılında rahmetli Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile Adnan Menderes tarafından Fethiye Belediyesi'ne verilen İskele'nin, bir yasanın arkasına sığınarak Fethiyelilerden kopartılması ve bu kopartılırken de parti rozetinden dolayı ses çıkarılmamasının affının olmayacağını saygıdeğer Fethiyeliler benden çok daha iyi bilir. Parti rozetini Fethiye çıkarlarına değiştirenler, yarın Muğla'da büyükşehrin siyasal partisinin değiştiği zaman ne diyeceklerini kendi vicdanlarına bırakıyorum” diye konuştu.


Kaynak ( DP )