Genel Başkanımız Gültekin Uysal, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı
31 Aralık 2016 Cumartesi

“Eyyy benim dev memesinden cüceler emziren memleketim...

2017 yılı başta mazlumlar, Türkiye ve insanlık için hayırlara ve huzura vesile olsun”

(DP Basın Merkezi – 31 Aralık 2016) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Yeni yıl mesajında, geride bırakmakta olduğumuz 2016 yılında ülkemizde yaşananları hatırlatan Genel Başkanımız Uysal, şunları ifade etti:

 

“Her manada huzurunu kaybetmiş bir Türkiye”

 

“Zor bir yılı geride bırakırken öngörülemez bir yeni yıla giriyoruz. Her manada huzurunu kaybetmiş bir Türkiye...

 

2016 yılı; öncelikle 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü olmak üzere, üst üste siyasette, dış politikada, ekonomide derinden yarılmalara sebep olan olayların yılı oldu.

 

Uygulanan yanlış politikaların neticesinde, başta PKK ülkeyi 'patlayıcı deposu' haline getirdi ve yüzlerce şehit verdik.

 

“Türkiye'ye kriz ithal eder noktaya geldik”

 

AKP iktidarının sürdürülebilir olmayan akıldışı, hissi ve hamasi dış politik tercihleri, hem Suriye’de yaşanmakta olan problemlerin derinleşmesine hem de Türkiye’nin bu problemlerin çözümü üzerindeki etkisinin azalmasına yol açtı. Ve Türkiye'ye kriz ithal eder noktaya getirdi.

 

15 Temmuz Darbe teşebbüsü de yaşadığımız olumsuzlukların en zirve noktası oldu. 'Devleti ele geçirme' hedefi ile devlette TSK, İstihbarat, Emniyet ve Adliye gibi kurumlar merkezinde devletin bağışıklık sistemi çökertildi.

 

“Milletimiz demokrasiye sahip çıktı”

 

Ama Milli İrade'nin gerçek sahibi milletimiz, meydanlara inerek 'ekmeğimiz, aşımız' olan demokrasiye sahip çıktı ve istikamet verdi.

 

Demokrasi meydanlarında ete kemiğe bürünen ruha inat, ülkeyi yöneten AKP iktidarı krizden post çıkarmak amacıyla kendi özel gündemine döndü.

 

Milletimizin gerçek gündemine yer yok!

Varsa yoksa 'Başkanlık'...

Güya 'Başkanlık gelecek dertler bitecek'...

 

“Ortak bir gelecek hayal etmiştik”

 

Türkiye, 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü sonrası olumsuz bir travmadan ortaya çıkmış pozitif enerjiyle 'ortak bir gelecek' hayal etmişti oysa!

 

Çok uzun yıllardan sonra iktidarıyla, muhalefetiyle vatanımız için pahalı tecrübeler sonrası hukuk-demokrasi-liyakat temelinde buluşmuştuk oysa!

 

Yeniden 'kurucu' bir ruhla demokrasiyi ve adaleti, birliğimizin ve milli güvenliğimizin teminatı yapabilme imkanı, bugün 'Başkanlık'teranesiyle yok edildi.

 

Bunlarla beraber 'Ekonomi'nin en temel girdisi olan hukuk ve demokrasinin zayıflaması, ülkemizin ve milletimizin refahı için büyük bir riske dönüştü.

 

Umudumuzu kaybetme noktasına geldiğimiz 2016 yılının bu son günlerinde 2017 yılının yeniden huzur, güvenlik, barış ve refah dileğimizin, bu dileklerimizi yaşatma irademizin ortaya çıkacağı yeni bir yıl olmasını temenni ediyorum.

 

Eyyy benim dev memesinden cüceler emziren memleketim...

2017 yılı başta mazlumlar, Türkiye ve insanlık için hayırlara ve huzura vesile olsun.”


Kaynak ( DP )