Genel Başkanımız, Isparta İl Kongresi’ne katıldı
False
Genel Başkanımız, Isparta İl Kongresi’ne katıldı
9 Ocak 2017 Pazartesi

“Demokrat Parti, suya atılan bir taş misali, zihinleri bulandıran dalgaları tersine çevirecek, milletin iradesine sahip çıkarak milletimizin önüne yeni bir yol açacaktır”

(DP Basın Merkezi – 08 Ocak 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Isparta İl Kongresi’ne katılarak bir konuşma yaptı.

 

Kongrede konuşan Uysal, "Geçmişimizi satır satır biliyoruz. Bu büyük geçmişin bu milletin tarihinde nereye tekabül ettiğini iyi biliyoruz" dedi.

 

 

Selçuk Özkan’ın yeniden il başkanlığına seçildiği kongrede Genel Başkanımız Gültekin Uysal, şunları kaydetti:

 

"Kongremiz sadece partimiz için değil ülkemiz için de hayırlara vesile olur inşallah. Ülkemizde her dakika zihinlerinin dalga dalga bulandırılmaya çalışıldığı iklim içerisinde suya atılan bir taş misali, Demokrat Parti bu dalgayı tersine çevirecek, milletin iradesini geçmişte olduğu gibi gelecekte de inançla çalışmasını sürdürerek milletimizin önüne yeniden bir yol açacak, bulandırılan zihinlerin berraklaşması için çalışacaktır.

 

 

Geçmişimizi satır satır biliyoruz. Bu büyük geçmişin bu milletin tarihinde nereye tekabül ettiğini de gayet iyi biliyoruz. Zamandaki değişiminin hızının, yoğunluğunun, derinliğinin farkında olduğumuz bir iklim içerisinde biz de demokrasiyi sadece bugünküler gibi laf ile değil beraberinde getirdiği demokrat ruhu ile canlı tutmaya gayret ediyoruz.

 

 

Demokrat Parti olarak hürriyete, demokrasiye gönül vermiş insanlar olarak, ülkemizi iki asırlık bir fikir mücadelesinin zirve yaptığı çok partili siyasi hayata geçirdik. Demokrat Parti olarak adını koyduğumuz bu hareketin çıkış ruhuna ve prensiplerine bağlı kalmak kaydı ile Hz. Mevlana tabiri ile söylersek; 6 bin alemi gezerek yeniden bugünün idrakine Demokrat Parti ile vardığımızı söylettirmek durumundayız."

 


Kaynak ( DP )