Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül’ün partimizin kuruluşunun 71. yıl mesajı
False
Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül’ün partimizin kuruluşunun 71. yıl mesajı
12 Ocak 2017 Perşembe

(DP Basın Merkezi – 07 Ocak 2017) Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül, partimizin kuruluşunun 71’nci yılı dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.

 

Ergül açıklamasında şu görüşleri ifade etti:

 

“07 Ocak 1946 sadece Demokrat Parti'nin kuruluş günü değildir. Cumhuriyet tarihinde tek partili siyasetin sona erdiği gündür. 7 Ocak 1946’da kurulan Demokrat Parti, kuruluşu ile Türkiye’ye “yeni bir rota” çizmek noktasında en ciddi iradeyi ortaya koymuştu.  Demokrasi tarihimizde demokrat misyonun siyasal temsilcileri her zaman milletten yana, haklıdan yana tavır almışlardır. Demokratlar kıt kanaat imkanlarla ülkemizi barajlarla, yollarla, petrokimya tesisleri ile demir çelik tesisleri ile ve birçok sanayi tesisi ile donatmışlardır. Bugün Demokrat Partinin parti içi demokrasi uygulamalarına, barışçı söylemlerine problem çözen gerçekçi yaklaşımlarına ihtiyaç vardır.

 

Devletin her kademesinde tek bir zihniyetin hakim olduğu, bırakınız devleti, sosyal hayat içinde aynı zihniyette olmayanların cezalandırıldığı, karşıt olanların, iktidara darbe yapmak noktasında “makul” bir şüpheye neden olduğu bir siyasi ortam, bugünü daha anlamlı kılmaktadır. Demokrat Parti, her türlü karşıt tertibe rağmen, içeriden ve dışarıdan yapılan her türlü saldırıya rağmen yeniden millete sözü teslim etmek, demokrasiyi yeniden millete hizmetkar etmek için var olduğunu duyurmaktadır. Biz Demokrat Parti bacasını tüttürmeye devam ediyoruz. Bu ülkenin demokratlara ihtiyacı var.” 


Kaynak ( DP )