Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Gaziantep İl Kongresi’nde Ekonomi Bakanı’na seslendi
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Gaziantep İl Kongresi’nde Ekonomi Bakanı’na seslendi
23 Ocak 2017 Pazartesi

“Merkez Bankası’nın döviz bozdurmasını yanlış buluyorsanız bu milletin kabahati neydi ki dövizlerini bozdurdu?”

(DP Basın Merkezi – 22 Ocak 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Gaziantep İl Kongresi’nde hükümetin ekonomi politikasını eleştirerek “Milletin kabahati neydi ki dolarlarını bozdurdu?” diye konuştu.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, Merkez Bankası'nın piyasaya döviz satarak müdahale etmesinin yanlış bir yaklaşım olacağı yönündeki açıklamalarını eleştirerek, "Milletin kabahati neydi ki dövizlerini bozdurdu?" diye sordu.

 

 

Genel Başkanımız Uysal, mevcut İl Başkanımız Ökkeş Erdal Cömert’in yeniden il başkanlığına seçildiği kongrede konuşarak şunları söyledi:

 

“Bugünlerde sadece ülkemizde değil, tarihte varolduğumuz tüm coğrafyalara ses, soluk olacak bir Türkiye iradesini arıyoruz”

 

“Bir imparatorluğun devamı olarak sadece 800 bin metrekare içerisinde değil, ardımızda bıraktığımız tüm coğrafyalara ses, soluk olacak bir Türkiye iradesini aradığımız bugünde bölgemizde cereyan eden hadiseler, her birimizi topyekun bir muhasebeye, topyekun bir idrak tazelemesine, topyekun geleceğimizi bu büyük geçmişin bize sunduğu değerlerle beraber muhasebe yapmak mecburiyetini ortaya çıkartıyor.

 

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası dövizin ani yükselişiyle beraber mücadele etmekte, Merkez Bankası’nın rezervlerini kullanarak, piyasaya döviz satarak bunun üstesinden gelme politikasını yanlış buluyorum” diyor. Ben de buradan sormak isterim; Sayın Bakan, bunu yanlış buluyorsanız sabah akşam sizlerden başlayarak Sayın Cumhurbaşkanı her bulduğu kürsüde vatandaşlarımızın bu mücadelede dövizlerini bozdurmasını telkin etmektedir. Siz Merkez Bankası’nın döviz bozdurmasını yanlış buluyorsanız bu milletin kabahati neydi ki millet dövizlerini bozdursun, bu mücadelede varolsun diyorsunuz.

 

“Milyonlarca insanın 2002 yılında hane bazında borçluluk oranları yüzde 4’lerde iken bugün yüzde 54’ler mertebesine gelmiştir”

 

Bu gerçeği görmeden attığınız adımların neticesinde bugün maalesef bütün insanlarımızı rehin alınma noktasına getirterek ne kadar dini örgütlenmemiz varsa iktidar süreci içerisinde ranta ortak ederek, devlete ortak ederek, makamlara ortak ederek, en makul ortaklığın suç ortaklığı olma bilinciyle suça ortak ederek milyonlarca insanı yoksulluğa mahkum ettiniz. Milyonlarca insanın 2002 yılında hane bazında borçluluk oranları yüzde 4’lerde iken bugün yüzde 53’ler yüzde 54’ler mertebesine gelmiştir.”  


Kaynak ( DP )