Aydın İl Başkanımız Serhat Emanet yapılan il kongresinde güven tazeledi
False
Aydın İl Başkanımız Serhat Emanet yapılan il kongresinde güven tazeledi
23 Ocak 2017 Pazartesi

(DP Basın Merkezi – 22 Ocak 2017) Aydın İl Başkanımız Serhat Emanet, yapılan il kongresinde güven tazeledi.

 

Aydın İl Başkanı Serhat Emanet’in yeniden il başkanlığına seçildiği İl Kongresine Genel Başkan Yardımcımız Nihat Onbaşıoğlu, MKK Üyemiz İsmail Öktem, Muğla İl Başkanımız İsmet Köse, İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler, Antalya İl Başkanımız Hasan Ali Kartal, Balıkesir İl Başkanımız Tamer Alver, GİK Üyemiz ve Denizli İl Başkanımız Aşkın Çelik ile çevre illerden gelen çok sayıda partilimiz katıldı.

 

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcımız Nihat Onbaşıoğlu’nun yaptığı kongrede konuşma yapan İl Başkanımız Serhat Emanet, şunları ifade etti:

 

“Ülkemiz çok önemli süreçlerden geçiyor”

 

“Çoğulcu demokrasilerin olmazsa olmaz şartı siyasal partilerdir. Siyasal partilerin görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmeleri parti içi demokrasi ile mümkün olmaktadır. 1946’da ‘Yeter Söz Milletin’ diyerek yeşertilen Demokrat Parti çınarının altında ülkemiz için kutlu yürüyüşümüz, zaman zaman kesintilere uğrasa da Atatürk ilkelerinden, demokrat kimliğimizden ödün vermeden, inancımızı hiçbir zaman kaybetmeden ve başımız dik olarak devam etmektedir.

 

 

 

Ülkemiz çok önemli süreçlerden geçtiği bu günlerde, Demokrat Parti Aydın İl Teşkilatı olarak ‘ülkemiz için ne yapabiliriz’ düşüncesiyle bütün olumsuzluklara rağmen, demokrat yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bizler demokrat davanın bireyleri olarak bu kutlu dava için yola çıkan demokrasi şehitlerimizden daha zor şartlarda olmadığımıza inanıyoruz.

 

“Demokrat Parti ülkemizin geleceğidir, umududur”

 

Ülkenin zor bir süreç içerisinde olduğunu ifade eden İl Başkanı Emanet, “Zihinlerin bulandığı, herkesin kapılarını zorladığı bir dönemde benim bir davam var diyerek davasının dışında başka bir şey düşünmeyen ve bu büyük misyona hizmet edenlere bizler ancak şükranlarımızı sunabiliriz.

 

Bizler devletin kademelerinde yıllarca göreve almış bir ideolojinin fertleriyiz, bayrağımızı yine olması gereken yerine yükseltmek için var gücümüz ve vatan sevdamızla sürdüreceğiz. 

 

Bizler günümüzün Türkiye’sinde, ülkenin şu anki durumunu hep birlikte izliyoruz. Meclis 4 partiden oluşan bir Meclis. Birçok parti olmasına rağmen sanki insanlara Türkiye’de, bir partinin dışında hiçbir siyasi parti yokmuş gibi gösterilmeye çalışılıyor. Ancak burada yeter söz milletin diyerek iktidara gelen Demokrat Parti unutuluyor. Demokrat Parti ülkemizin geleceğidir, umududur.

 

 

 

70 yıllık bir çınarın yaprakları, dalları budanabilir ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Türkiye’de yaşayan 81 milyonun meclisinin içerisindeki bu 4 parti yapısının dışında, bütün kesimleri kucaklayacak olan Demokrat Parti yok sayılamaz. Ülkenin bütün meselelerini, ülke hassasiyetiyle bayrağın ve toprağının hassasiyeti ile her kesimi kucaklayan bir yapı içerisinde, yeni bir anlayışa ihtiyaç olduğu için bizler bu davanın içerisinde yer aldık. Umarım çalışmalarımız meyvesini verir ve özlediğimiz iktidara hep birlikte yeniden ulaşırız.

 

“Önümüzdeki dönemlerde yükselen bir Demokrat Partiyi hep birlikte göreceğiz”

 

Demokrat Parti geçmişi ve geleceği ile var olacak ulu bir çınardır. Bu çınar bizler oldukça her daim ayakta dimdik kalacaktır. Kökleri derin olan Demokrat Parti, Türkiye’ye çok büyük hizmetler vermiştir. Hizmetlerine halen de devam etmektedir. İnşallah önümüzdeki zaman içerisinde Demokrat Parti eski günlerine tekrar dönecek ve ülkemiz, içinde bulunduğu bu durumdan kurtulacaktır. Önümüzdeki dönemlerde yükselen bir Demokrat Partiyi hep birlikte göreceğiz. Bu partiyi hepimizin, milletimizin ata ve dede yadigarımızın olduğu bilinciyle Kırat’ın bayrağını burca dikinceye dek azim ve kararlılıkla çalışacağımızı belirtiyor, siz değerli delegelerimizin desteğiyle birlik ve beraberlik içinde il başkanlığı görevini layıkıyla yerine getirebilmek için teveccühlerinizi bekliyor, kongremize gelerek bizleri şereflendirdiğiniz için teşekkür ederiz.”

 

Serhat Emanet başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Koray Yılmaz, Behçet Özkan, Mehmet Dikmen, Salih Vural, Fuat Özdemir, Necati Dolmacı, Ahmet Özer, İsmet Sarıoğlu, Berrin Sezer, Nuran Tekbaş, Hamide Doğan, Adnan Akoğlu, Şahin Eken, Ercan Avcı, Kemal Baydu, Ahmet Feyzican, Mustafa Tekeli, Rıfkı Atay, İhsan Sert, Ali Osman Duman, Halil Hüyrüş, Ayhan Kara Osmanoğlu, Kadir Aşçı, Çetin Mazinli ve Yılmaz Yıldız, Hasan Kocaman.


Kaynak ( DP )