İpek: “Gelin, HAYIRda birleşelim. Dönün baba ocağınıza, yarınları hep beraber inşa edelim”
False
İpek: “Gelin, HAYIRda birleşelim. Dönün baba ocağınıza, yarınları hep beraber inşa edelim”
14 Nisan 2017 Cuma

(DP Basın Merkezi – 14 Nisan 2017) İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, geçmişte Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi’nde görev yapmış partililerimizi merkez sağın çatısı olarak Demokrat Parti’de siyaset yapmaya çağırdı.

 

İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, yayınladığı yazılı açıklamada şöyle seslendi:

 

“Geçmişte veya halen Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi’nde görev alan değerli dava arkadaşlarım,

 

Ülkemizde hep beraber zorlar içinden bir zoru seçmek zorunda bırakıldığımız bir garip dönemi yaşıyoruz. Ülkemiz, içeride ve dışarıda tabiri caizse tam bir ateş çemberi içine alınmış durumdadır.

 

Her gün iliklerimize kadar hissettiğimiz ekonomik krizin yanı sıra yurdumuzun her köşesinden, hatta şimdilerde Suriye’den gelen şehit haberleri, pırıl pırıl genç kardeşlerimizin kendisi ve ailesi için hayati önem taşıyan sınavına bir dakika geç kaldığı gerekçesiyle intihara sürüklenen gençlerimizin haberleri yüreklerimizi dağlıyor. Yurdun her köşesinde şiddete, tacize ve tecavüze uğrayan kadınlarımız ve çocuklarımızın haberleri, günü bir siftah bile yapamadan kepenk kapatan esnaflarımızın haberleri, geçim kaynakları turizm olan ancak onlarca yüzlerce çalışanıyla işletmelerini kapatmak zorunda kalan turizmci kardeşlerimizin haberleri hepimizin malumu. İşsiz kalıp ailesinin dağılmasına engel olamayan veya üniversiteyi bitirip onuruyla, alın teriyle simitçilik, çobanlık ve benzeri işler yapmak zorunda kalan gençlerimiz, her gün evinde eşine çoluğuna çocuğuna ne yemek yapacağını bilemeyen, ekmek parasını dahi zor bir araya getiren çok sevgili kadınlarımız… Yandaşların rantı uğruna katledilen yurdumuzun verimli toprakları, doğa harikası deniz kıyıları ve ormanları, dünya mirası tarihi dokuları, sağlıksız, GDO’lu yiyeceklerle beslemek zorunda bırakıldığımız yavrularımız… Bunlar sorunlarımızın, ülkemizin gerçek gündeminin devede kulak diyebileceğimiz ne yazık ki küçük bir bölümü…

 

Değerli dava arkadaşlarım, bu güzel yurdumuz, bu şanlı ve büyük devletimiz, bu kadirşinas milletimiz bu şekilde kötü yönetilmeyi asla hak etmiyor..

 

Bugün iktidar sahipleri ve peşine takılan yandaşları, bütün bu kötü yönetimle bu millete çektirdikleri azap yetmiyormuş gibi “15 yıldır tek başına iktidar verdiniz bize. Bu verdiğiniz yetkiler bize yetmez, gelin, bütün yetkileri şahsımda toplayalım”.  Diyorlar.

 

Önümüze milletimizin gündeminde hiç olmayan, kime hazırlattıkları, kimlerin tavsiyeleriyle meydana getirdikleri bilinmeyen, Meclis’teki milletvekillerinin bile içeriğini ve kimin hazırladığını bilmiyorum, ben sadece imza attım dediği bir sözde anayasa değişikliği metni ortaya koydular. Bu değişiklik teklifine onay verecekleri kahraman vatanseverler, HAYIR diyerek karşı çıkacakları ise peşinen hain, terörist ilan ettiler. Her platformda tek adamlık tekliflerine HAYIR diyenleri baskı altına aldılar, bazılarını gözaltına aldılar, bazılarını tutukladılar, bazılarına gizli ekonomik baskılar kurdular, medyada yer almalarının önüne geçtiler. Milletimizi korkuttular.

 

Bizler tarihsel sorumluluğumuz gereği hem de toplumsal huzura ve demokrasiye zarar vereceğini sonuna kadar inandığımız partimiz kurucularının 71 sene evvel ‘’ HAYIR’’ dediği “tek adamlık” ve “Milli Şeflik”  rejimi teklifine bugün de milli dahi olmayan, tüm yetkileri bir kişinin uhdesinde toplandığı bu ahlaksızca teklife büyük bir inanç ve kararlılıkla ‘’HAYIR’’ diyoruz…

 

 

 

 

 

Değerli ANAP’lı DYP’li dava arkadaşlarım,

 

Gelin, merkez sağın ana çatısı olan Demokrat Parti’de, yuvanızda yeniden bir ve beraber olalım. Gelin, merkez sağda oluşturacağımız bu birliktelikle çocuklarımızın, torunlarımızın, yarınlarımızın umutlarını, Türkiye’sini hep beraber şekillendirelim. Gelin, bizlerin ayrışmasından sonra boş buldukları merkez sağda hükümdarlık kurma çabasında olan bu iktidara “Yeter söz milletindir” diyelim. Gelin, merkez sağ misyonu yeniden şaha kaldıralım. Demokrat Parti’yi yeniden milletin umudu haline getirelim.

 

Bizler başarılarla dolu geçmişimizde milletimizi ayrıştırmadan, ana ve baba şefkatiyle onları kucakladık. Bugün de milletimizin buna ihtiyacı ortadadır. Gelin, HAYIRda birleşelim. Dönün baba ocağınıza, yarınları hep beraber inşa edelim.

 


Kaynak ( DP )