Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Düzce İl Teşkilatımızın düzenlediği iftara katıldı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Düzce İl Teşkilatımızın düzenlediği iftara katıldı
21 Haziran 2017 Çarşamba

“Birilerinin müsaade ettiği kadar hukuka, demokrasiye, adalete rıza göstermeyeceğiz”

(DP Basın Merkezi – 20 Haziran 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Düzce İl Teşkilatımızın düzenlediği iftara katıldı.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adalet yürüyüşü yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na “Sizin yollarda yürümeniz bizim size lütfumuzdur” sözlerini eleştirdiği konuşmasında şunları söyledi:

 

“Bilmiyorlar ki Cumhuriyet rejimi bir lütuf rejimi değildir. Cumhuriyet lütuf alan, lütuf veren rejimi değildir. Cumhuriyet rejimi; hür ve eşit vatandaşlık temelinde, bu ay yıldızlı bayrağın altında yaşama iradesi ortaya koymuş tüm insanlarını dini inancına, kimliğine, bakmaksızın herkesi kucaklayan bir rejimdir. Bizlere müsaade ettiğiniz kadar hukuka, müsaade ettiğiniz kadar demokrasiye, müsaade ettiğiniz kadar adalete razı olacaksınız deniliyor. Birilerinin müsaade ettiği kadar hukuka, demokrasiye, adalete rıza göstermeyeceğiz.”

 

Ülkemizde milletin gerçek sorunlarının perdelendiğini ifade eden Genel Başkanımız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Demirel’in başbakan olduğu dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçesinin yüzde 62’si yatırıma harcanırken günümüzde yüzde 12’sinin yatırıma ayrılabilmektedir.

 

 

Bir ülke kendi insanını çalışmamaya teşvik eder mi? 80 milyonluk Almanya’da 47 milyon çalışan varken 80 milyonluk Türkiye’de 27 milyon çalışan var. Almanya’da işsizlik yüzde 3,5, Türkiye’de ise yüzde 13’lere dayanmış işsizlik rakamları.

 

15 yıldır iktidardasınız. İnsanların bulunduğu toplumlara da Allah’a karşı da sorumluluğu iki şeye göredir; imkanları nispetinde ve kabiliyeti nispetindedir. Bu ülkede ne Atatürk’e, ne Menderes’e, ne Demirel’e, ne Özal’a, tek başına iktidar olmuş o hükümetlere bile nasip olmamış bir zamanda bu 15 yıllık iktidarlarında 2 trilyon 330 milyar dolarlık, bu yılın da bütçesi haricinde büyük bir bütçeyi kullanmış olacaksınız. Bizim iktidarlarımız zamanında kıt kanaat imkanlarla yapılan hizmetleri biliyoruz, şimdi yapılanları da görüyoruz işte.

 

1950-60 arasında yüzde 9 gibi bir büyümeyi gerçekleştirmiş bir Demokrat Parti, 1965-71 arasında enflasyonun üzerinde bir büyümeyi gerçekleştirmiş Adalet Partisi, yüzde 5,1 düzeyinde büyümeyi gerçekleştirmiş Anavatan Partisi varken, bugünkü iktidarın büyüme oranları dünya konjonktürüne rağmen her yıl düşme eğilimi içerisinde, yüzde 4,5 düzeyindedir. Bilmek mukayese etmektir deriz, işte mukayesesi ortada.

 

Bugün Kıbrıs’ta bir müzakere yürütülüyor, Türkiye’de gündem değil; onlarca adaya Yunanistan bayrak çekmiş Türkiye’de gündem değil.”

 


Kaynak ( DP )