Genel Başkanımız Uysal, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izlemek için gittiği Edirne’de il başkanlığımızı da ziyaret etti
False
Genel Başkanımız Uysal, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izlemek için gittiği Edirne’de il başkanlığımızı da ziyaret etti
20 Temmuz 2017 Perşembe

“Türkiye’de birlik siyasetine ihtiyaç duyulmaktadır”

(DP Basın Merkezi – 16 Temmuz 2017) Genel Başkanımız Uysal, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izlemek için gittiği Edirne’de il başkanlığımızı da ziyaret etti.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 656. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin son gününü Sarayiçi Er Meydanı’nda izledi. Uysal, 656. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin Başpehlivanı İsmail Balaban’ı tebrik etti.

 

Edirne İl Başkanımız İbrahim Özyılmaz ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın davetleri üzerine 656’ncı Tarihi Kırkpınar Güreşlerine katılmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek şöyle konuştu:.

 

 

“656 yıllık geleneksel Tarihi Yağlı Güreşlerin organizasyonundan memnum kaldım. Daha önce televizyon kanallarından izleme imkanım oluyordu ancak gördüm ki burası çok farklı, heyecanı ve organizasyonu çok büyük. Yağlı güreş ata sporumuz. Kıran kırana bir başpehlivanlık mücadelesi izledim. Tüm pehlivanları kutlarım, 656’ncı başpehlivanımız İsmail Balaban’ı ayrıca tebrik ederim. Bileğinin hakkıyla başpehlivan oldu. Söylendiği gibi tam bir ‘Sarı Fırtana’ymış.”

 

“Türkiye’de birlik siyasetine ihtiyaç duyulmaktadır”

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Edirne İl Başkanlığımızı da ziyaret ederek bir basın toplantısı düzenledi.

 

 

Uysal, düzenlediği basın toplantısında 5 Temmuz darbe girişimine değinerek, Türk milletinin demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağını belirtti. Bugün Türkiye’de birlik siyasetine ihtiyaç olduğunu ifade eden Uysal, şunları ifade etti:

 

 

“1.yıldönümünü icra ettiğimiz 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü sonrası, hepimizin zihninde tuttuğu “buraya nasıl geldik, kim getirdi?” sorularını geçen zaman içerisinde daha salimen, daha sağduyu içerisinde sorduk, her bir vatandaşımız da sormalıdır. Devleti ele geçireceğiz diye yola çıkanların, beraber yürüyenlerin 2010 referandumuyla beraber Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başta TSK, istihbarat organı, kolluk kuvvetlerinin nasıl çökertildiğine hep beraber şahit olduk. Bu uyarılarımızı o gün hayır diyerek yapan insanları Ergenekoncu, Balyozcu, darbeci diye itham edenlerin, günün sonunda verdikleri imkanlarla beraber devletin her noktasına süzülmüş bir yapının bir ihanet anlayışı içerisinde Türkiye’ye tarihimizde görmediğimiz, ülkeyi içeriden ve dışarıdan operasyona açık hale getirecek bir darbe teşebbüsünü yaşadık.

 

Geldiğimiz noktada bugün de görüyoruz ki; Türkiye’de demokratik hukukun yaşanmasının ve işlenmesinin önünü açarak birlik siyasetine ihtiyaç duyulmaktadır.” 


Kaynak ( DP )