Genel Başkanımız Gültekin Uysal Genel İdare Kurulu toplantısında konuştu
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal Genel İdare Kurulu toplantısında konuştu
11 Ağustos 2017 Cuma

“Demokrat Parti olarak bulunduğumuz bu noktada zorlu şartları hep beraber göğüsleyerek mücadelemizi, temel iddialarımızı, milletin bize emanet ettiği 70 yılı aşan bir misyonun ortaya koyduğu bir felsefeyi yarınlara taşımak adına olayları çok dikkatle izlemek zorundayız”

(DP Basın Merkezi – 07 Ağustos 2017) Genel İdare Kurulumuz (GİK) Genel Başkanımız Gültekin Uysal başkanlığında toplandı.

 

Genel Merkezimizde toplanan Genel İdare Kurulu üyelerimiz Genel Başkanımız Gültekin Uysal ile birlikte ülkemizdeki ve siyasetteki son gelişmeleri değerlendirdi.

 

 

İç ve dış politika konularının değerlendirildiği toplantıda konuşan Genel Başkanımız Gültekin Uysal, AKP eski MKYK Üyesi Ayhan Oğan’ın “Yeni bir devlet kuruyoruz” sözlerini de eleştirerek “Siyasetteki derinden yarılmalar, derinden problemler hepimizi boğar hale gelmiştir. Siyasette her geçen gün rengi koyulaşan bir siyaset ikliminin, bugünkü iktidarın karşısında kendini konumlandırmış ve bu gidişatın doğru bir gidişat olmadığına inanan insanlar için de çok daha ağır olduğunu ifade etmek isterim. Son zamanlarda özellikle yasak savma kabilinden iktidar cenahında tevdi götürmez zırvalıkları tevdi etmeye çalışsalar da ne yazık ki zihni geri planlarının zihinlerinin önüne düştüğü konuları tartışıyoruz. Türkiye’ye adeta bir deli gömleği giydirmeye çalışıyorlar.” diye konuştu.

 

 

Uysal; OHAL, uyum yasaları, dış politikada yaşananlar, 2019 seçimleri ve vatandaşın gündemiyle ilgili konularda yapılan değerlendirmelerin ardından, konuşmasının devamında “Demokrat Parti olarak bulunduğumuz bu noktada zorlu şartları hep beraber göğüsleyerek mücadelemizi, temel iddialarımızı, milletin bize emanet ettiği 70 yılı aşan bir misyonun ortaya koyduğu bir felsefeyi yarınlara taşımak adına olayları çok dikkatle izlemek ve bunları bir stratejiye dönüştürme zorunluluğumuz ve sorumluluğumuz vardır.” dedi.

 

 

 

 

 

 


Kaynak ( DP )