Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 10. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’nin açılış etkinliğinde konuştu
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 10. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’nin açılış etkinliğinde konuştu
1 Kasım 2017 Çarşamba

“Ege, Türk Milleti’nin gerileyişini tarihe gömmüş olma hüviyetine sahip bir bölgemiz”

(DP Basın Merkezi – 18 Ekim 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Atatürk Kültür Merkezi’nde EGEM Platformu tarafından düzenlenen 10. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’nin açılış etkinliğine katılarak bir konuşma yaptı.

 

Programın başlangıcında Nazilli Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisinin ardından AKSAM Türk Halk Dansları Topluluğu sahne aldı. Ardından ise protokol konuşmalarına geçildi.

 

 

Sekiz Ege ilini bir araya getiren etkinlikte açılış konuşmasını EGEM Platformu Dönem Başkanı Mehmet Özerkan’ın yaptığı programda, Ege’ye ve platforma her daim desteklerini sunan Afyonkarahisar doğumlu Genel Başkanımız Gültekin Uysal da bir konuşma yaptı.

 

 

Uysal, konuşmasına şunları kaydetti:

 

“Pek çok medeniyetin kaynaşma noktası Ege”

 

“Kadim devletlerden, antik çağlardan günümüze Anadolu’nun pek çok medeniyetin karşılaşma ve kaynaşma noktası olma özelliğini en net haliyle gösteren Ege yöremizin bugün bağrında taşıdığı bütün değerlerini, kültür ürünü olarak yetiştirdiği, geliştirdiği bütün özelliklerini kutsal şehrimiz başkentimiz Ankara’da bu tanıtım günleri vesilesiyle sergiliyor olmasını da diasporası olmayan bir bölgenin önemli ve istikrarlı adımları olarak değerlendiriyorum.

 

“Ege, Türk Milleti’nin gerileyişini

tarihe gömmüş olma hüviyetine sahip bir bölgemiz”

 

Bu hüviyetini Kocatepe’den 9 Eylül’e 300 yıllık Türk Milleti’nin gerileyişini tarihe gömme hüviyetiyle de taçlandırmış Ege’mizin bütün bu değerleriyle beraber sahip olduğu potansiyeli açığa çıkartması adına mesuliyeti de, icracı hüviyetlerinden başlayarak siyasetçilerdedir.

 

 

Başta değerli Bakanımıza, ayrıca biraz evvel buradaki mütevazi konuşmasıyla ama hepimiz kucaklayan icraatıyla değerli hemşerimiz Yenimahalle belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar başta olmak üzere tüm bakan ve başkanlımıza da müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

 

İnşallah bu kucaklaşmalarla Ankara’mıza başkentimizde üç dört gün de olsa bu güzel safları, bu güzel özellikleri sunarak; başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin tüm yörelerine yaymak adına, derneklerimizin yürüttüğü faaliyetlerin katmerlenerek devam etmesini diliyorum. Bu meşakkatli mücadeleyi yapan EGEM Platformu’nun temsilcisi hüviyetiyle Afyonkarahisar Derneğimizin Başkanı Mehmet Ali beyin şahsında tüm dernek başkan ve yöneticilerine de müteşekkir olduğumu ifade ediyorum. Bu tanıtım günlerimizin hayırlı olması dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum.”


Kaynak ( DP )