Genel İdare Kurulumuz Genel Merkezimizde toplandı
False
Genel İdare Kurulumuz Genel Merkezimizde toplandı
2 Kasım 2017 Perşembe

(DP Basın Merkezi – 02 Kasım 2017) Genel İdare Kurulumuz (GİK), Genel Başkanımız Gültekin Uysal Başkanlığında Genel Merkezimizde toplandı.

 

Ankara’da Genel Merkezimizde yapılan GİK toplantısı, Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın açış konuşmasıyla başladı.

 

“Fiilen muhalefet etmek yasaklandı”

 

 

Uysal, yaptığı konuşmada, iktidarın kendi beka meselesini ülkenin beka meselesi haline getirme çabasında olduğunu ifade ederek, fiilen iktidara muhalefet etmenin yasaklandığı bir dönem geçirdiğimizi söyledi.

 

“Siyasette taşlar yerinden oynadı”

 

7 Haziran seçimlerinden itibaren siyasette bir kabuk değiştirme, kabuğunu yırtma, başka bir evreye geçme sürecinin başladığına vurgu yapan Genel Başkanımız Uysal, “Türkiye’nin hem tarihsel meseleleri hem de konjonktürel meseleleri birleşince siyaseten taşların yerinden oynadığını biliyoruz” dedi.

 

 

“Kavgayı çıkaran kendileri, şikayet eden kendileri”

 

Uysal, iktidarın eğitim politikaları ve son 15 yılda birçok bakan eliyle eğitim sisteminin defalarca değiştirilmesini de eleştirerek “Kavgayı çıkaran kendisi, karakola gidip şikayet eden kendisi misali bir durumla karşı karşıyayız” diye konuştu.

 

Başta eğitim, ekonomi, dış ve iç politikadaki gündem maddelerinin değerlendirildiği Genel İdare Toplantısında görüş alışverişinde bulunuldu.

 


Kaynak ( DP )