Genel Başkanımız Gültekin Uysal, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret etti
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret etti
15 Aralık 2017 Cuma

“Türkiye’nin, coğrafyanın bize icbar ettiği uzun vadeli birtakım kararlar manzumesini ortaya koyması ve istikrarlı bir şekilde arkasında durması mecburiyeti vardır”

(DP Basın Merkezi – 15 Aralık 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret etti.

 

Genel Başkanımız Uysal, geçtiğimiz aylarda kongresini yapan BBP’ye hayırlı olsun dileklerini ilettiği ziyarette gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Ziyaret sırasında Genel Başkanımıza Genel Başkan Yardımcılarımız Muhammet Kelleci,  Şadan Turhan, GİK Üyemiz Hasan Aysal ile Sosyal İşler Başkan Yardımcımız Cahit Karakuş eşlik ettiler.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, şöyle konuştu:

 

“Büyük Birlik Partisi’nin yakın zamanda gerçekleştirdiği kongreler çerçevesinde hem hayırlı olsun dileklerimizi iletmek hem de bu vesileyle Türkiye’nin öncelikli meselelerini değerlendirmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdik.

 

 

İçinde bulunduğumuz süreç, milletimiz için tarihin seyrini değiştirmeye imkan verecek pek çok fırsatı önümüze getirmekle beraber pek çok riski de bünyesinde barındırıyor. Milletlerin tarihinde kimi dönüm noktaları vardır. Kendi muhasebemizi yaptığımızda bugün bir yanda biriktirdiğimiz tarihsel meseleler, öte tarafta coğrafyanın bize icbar ettiği uzun vadeli birtakım kararlar manzumesini Türkiye’nin ortaya koyması ve istikrarlı bir şekilde o kararların arkasında durması mecburiyeti vardır.

 

Son zamanlarda siyasette hâkim olan dile bizlerin taraf olamayacağını ve bu kullanılan dilin de kimseye fayda getirmeyeceğini ifade etmek isterim.”

 

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ise yaptığı konuşmada “Demokrat Parti Türkiye’de sivilleşmenin, demokratikleşmenin, çok partili siyasi hayata geçişin öncüsüdür. Burada bedeller ödenmiştir. Menderes’i, Zorlu’yu ve Polatkan’ı rahmetle anıyoruz. Arkadaşlarımız şu anda bu geleneği sürdürerek Türk demokrasisine sahip çıkma konusunda üstün gayretle çalışıyorlar.

 

Türkiye’nin birliği, beraberliği açısından kullanılan dile ve üsluba dikkat edilmesi gerekir. Bizim en çok birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var. Biz bu konuda Demokrat Parti ile aynı hissiyatları taşıyoruz. Onların da bu konudaki uyarılarını önemsiyoruz.” dedi. 


Kaynak ( DP )