Genel Başkanımız Gültekin Uysal, ABD’nin Kudüs kararını reddeden karar tasarısının BM tarafından oylanması hakkında açıklamada bulundu
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, ABD’nin Kudüs kararını reddeden karar tasarısının BM tarafından oylanması hakkında açıklamada bulundu
22 Aralık 2017 Cuma

“ABD'nin aldığı Kudüs kararına karşı 128 ülkenin RET oyu, önemli bir tarihi ve psikolojik başarıdır!”

(DP Basın Merkezi – 22 Aralık 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, ABD’nin Kudüs kararını reddeden karar tasarısının BM tarafından oylanması hakkında açıklamada bulundu.

 

BM Genel Kurulu’nda alınan ABD’nin Kudüs kararına ret oyu çıkmasını önemli bir tarihi ve psikolojik başarı olarak kabul eden Uysal, kutuplaştıran bir siyaset yerine birlik, siyasetine geçmek gerektiğini ifade etti.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda ABD'nin aldığı Kudüs kararına karşı 128 ülkenin RET oyu, önemli bir tarihi ve psikolojik başarıdır!

 

Türkiye'nin öncülüğünü yaptığı Kudüs mücadelesi sorumsuz bir liderin tüm Ortadoğu'yu daha da istikrarsızlaşmasının umarım önüne geçer.

 

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, BM'deki 128 ülkenin diplomatik iradesinin arkasını getirmek için öncü rolünü pekiştirecek stratejik hamleleri planlamalıdır.

 

Ateş çemberinden ülke ve bölge olarak geçtiğimiz bir dönemde kutuplaştıran bir siyaset yerine tüm siyasi aktörler 'BİRLİK' siyasetine geçmeli.”


Kaynak ( DP )